Malowniczy Czaplinek nad Drawą

Czaplinek to miasto o długiej, bo ponad 700–letniej historii. Jest ono położone na Pojezierzu Drawskim pomiędzy dwoma jeziorami: Drawsko i Czaplino. Osoby spędzające tam czas mają możliwość wypoczynku na różne sposoby: nie brakuje tam obiektów, które przypadną do gustu osobom lubiącym zwiedzanie interesujących miejsc, nudzić się nie będą także fani pięknych krajobrazów czy aktywności fizycznej.

Co warto zobaczyć, będąc w Czaplinku? Każdy turysta, który tu przyjedzie powinien zobaczyć miejscowy rynek. Jest on warty uwagi przede wszystkim ze względu na to, że zachowany tam został układ miejski charakterystyczny dla średniowiecza. Podczas spaceru wśród XIX-wiecznych budynków można chłonąć klimat miasta. Podczas przechadzki po rynku warto zwrócić uwagę na kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, który jest najbardziej imponującą budowlą w całym Czaplinku. Obok świątyni znajduje się drewniany pomnik rybaka, który został postawiony w rynku w 1986 roku z okazji 700–lecia miasta.

Miejscem zwracającym uwagę turystów jest także Sławogród. To rekonstrukcja średniowiecznego grodu. W tym miejscu regularnie odbywają się pokazy popularnych niegdyś rzemiosł, można również zobaczyć zainscenizowane pojedynki rycerskie. W ciepłe dni można spędzać tam czas od rana do wieczora, co ciekawe, osoby odwiedzające Sławogród mają możliwość samodzielnego układania programu po wcześniejszych ustaleniach z założycielem tego miejsca.

Czaplinek to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu także aktywnym turystom. Miasto jest położone nad jeziorem Drawsko, w okresie letnim można pływać w miejscu do tego przeznaczonym, ponadto możliwe jest uprawianie windsurfingu. Nie brakuje także atrakcji dla osób rządnych mocnych wrażeń. W tym przypadku dobrze sprawdzi się spływ kajakowy, który odbywa się rzeką Drawą. Jak widać Czaplinek jest miejscem, w którym nie sposób się nudzić. 

Chcąc spędzić choćby kilkudniowy urlop w tym mieście, warto zaplanować go z odpowiednim wyprzedzeniem. Jedną z istotnych kwestii jest baza noclegowa [➔], którą warto zarezerwować możliwie najwcześniej przed planowanym wyjazdem. Turyści mogą zatrzymać się między innymi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach oraz ośrodkach wczasowych. Ceny najtańszych noclegów zaczynają się od około 20 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>