Jak zorganizować urlop w Węgierskiej Górce?

Węgierska Górka nie jest może tak znaną miejscowością, jak Zakopane czy Wisła, jednak z całą pewnością warta jest odwiedzenia w czasie urlopu lub wolnego weekendu. Jak zorganizować kilkudniowy wyjazd do tej pięknie położonej beskidzkiej miejscowości?

PO PIERWSZE: ATRAKCJE
Węgierska Górka jest miejscowością, do której warto przyjechać niezależnie od pory roku. Zimą jest to doskonała baza wypadowa do pobliskich miejscowości z zapleczem dla narciarzy, latem możemy stąd wyjść na Baranią Górę. Wiosna i jesień również sprzyjają górskim wędrówkom i zdobywaniu szczytów. Każda pora roku jest dobra, aby przespacerować się tutejszymi Bulwarami nad Sołą czy odwiedzić Aleję Zbójników. Z Węgierskiej Górki możemy pojechać do pobliskiego Żywca czy nieco dalej do Bielska-Białej i poznać te miasta. Jeżeli pojedziemy w innym kierunku, dotrzemy na Słowację, gdzie na turystów również czeka wiele ciekawych miejsc. W Węgierskiej Górce po prostu nie da się nudzić.

PO DRUGIE: JAK DOJECHAĆ?
Dojazd do Węgierskiej Górki nie powinien sprawić najmniejszego problemu. Najwygodniejszą opcją jest oczywiście podróż własnym samochodem. Zwłaszcza, że w ostatnich latach odnowiono bardzo wiele dróg w okolicy. Jeżeli jednak nie możemy sobie pozwolić na taką opcję, do Węgierskiej Górki dojeżdża też pociąg. Jest to więc miejscowość naprawdę dobrze skomunikowana.

PO TRZECIE: GDZIE ZNALEŹĆ NOCLEGI?
Węgierska Górka mimo swoich niewielkich rozmiarów ma dla turystów wiele propozycji. Jest tutaj bardzo bogata baza noclegowa (pod hasłem: Węgierska Górka tanie noclegi) – możemy tu znaleźć eleganckie hotele, schroniska górskie, małe pensjonaty czy kwatery prywatne. Każdy na pewno więc znajdzie coś dla siebie. Warto jednak rozejrzeć się za noclegami wcześniej, zwłaszcza jeśli planujemy podróż w sezonie – wtedy problemem może być znalezienie wolnych miejsc noclegowych „od ręki”.

Jak widać, zorganizowanie wycieczki do Węgierskiej Górki wcale nie musi być trudne. Na turystów czeka tutaj bardzo wiele atrakcji i miejsc noclegowych. Jeżeli chcemy spędzić więc urlop czy wolny weekend w miejscu, gdzie nie ma tłumów turystów i odstraszających cen, warto wybrać się właśnie do Węgierskiej Górki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>