Ciekawe wydarzenia kulturalne w Sandomierzu

Turystyczne walory Sandomierza są jedną z atrakcji, przyciągających do tego miejsca tłumy wczasowiczów, jednak wielu turystów odwiedza tę miejscowość ze względu na liczne imprezy kulturalne. Dlaczego warto wybrać się akurat do Sandomierza, a nie nad Morze Bałtyckie? Przede wszystkim z tego względu, że nad Bałtykiem jedynie w sezonie letnim odbywają się festiwale, natomiast w Sandomierzu na takie atrakcje można liczyć przez cały rok.

Wybierając się do Sandomierza, warto najpierw sprawdzić zarówno kalendarz imprez kulturalnych, jak i dostępne noclegi [info: lista Meteora], ponieważ pomimo tego, iż baza jest tutaj dosyć dobrze rozbudowana, to jednak przybywa tu wielu turystów, przez co znalezienie nawet jednego wolnego pokoju może być niekiedy niezwykle trudne. Jeśli chodzi o noclegi, miasto oferuje głównie prywatne kwatery oraz hotele o niewielkiej powierzchni, dlatego też wcześniejsza rezerwacja jest jak najbardziej wskazana.

Gdy chodzi o ciekawe wydarzenia, to wiosną warto wybrać się na święto św. Patryka, podczas którego organizowane są koncerty oraz pokazy irlandzkich tańców, a także na festiwal Filmów Niezwykłych, który powinien przypaść do gustu każdemu miłośnikowi kina. Dosyć ciekawą propozycją są również imprezy rycerskie, odbywające się od maja do września, na których można podziwiać historyczne widowiska oraz pokazy starodawnych tańców. Wraz z nadejściem lata można liczyć na nieco bogatszą ofertę, w skład której wchodzą takie imprezy jak Dzień Dziecka, Wianki, Lato w mieście, a także Dni Sandomierza, prezentujące nie tylko lokalne zespoły artystyczne, ale również znane w całym kraju gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W sezonie jesienno-zimowy również można liczyć na ciekawe wydarzenia, takie jak przykładowo festyn na Rynku Starego Miasta, cyklicznie odbywające się koncerty rockowe oraz jazzowe, imprezy sportowe dla dzieci „Zima w Mieście”, a także Sylwester pod Gwiazdami, z pokazem sztucznych ogni.

Do Sandomierza można wybrać się praktycznie o każdej porze, ponieważ przez cały rok można tutaj liczyć na wiele ciekawych imprez, przyciągających co roku nawet tysiące turystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Oczywiście w sezonie letnim organizowanych wydarzeń jest najwięcej (głównie pod gołym niebem), jednak w chłodniejsze dni również można liczyć na mnóstwo atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>