Chłopy – tam gdzie czas się zatrzymał

Chłopy to niewielka wieś letniskowa, zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim (sprawdź), w powiecie koszalińskim. Wycieczka w to miejsce, zwłaszcza w sezonie letnim, jest wspaniałym przeżyciem, zarówno dla samotnych wczasowiczów, jak i całych rodzin. Niezwykłym wakacjom towarzyszy przyjemna aura i miła atmosfera. Budują ją mieszkańcy, którzy tworzą małą społeczność liczącą zaledwie 250 mieszkańców. Latem natomiast osada ożywa. Można tu spotkać spore grono doceniających piękny krajobraz i spokój, jaki zapewniają Chłopy. Baza noclegowa (tutaj) mimo, że niewielka, oferuje wygodne miejsca dla podróżnych. Tu szczególnie polecane są domki letniskowe, położone blisko plaży oraz ośrodki z ciekawym zapleczem gastronomicznym (sprawdź).

Chłopy to miejsce z duszą, w którym każdy spędzi wyjątkowy czas. Największą atrakcją osady jest oczywiście plaża. Kąpielisko zaliczane jest do najczystszych na polskim wybrzeżu, a piaszczystą plażę, ogradzają porośnięte sosną wydmy. Zaledwie kilka kroków dalej, natkniemy się na tradycyjną przystań rybacką. Tu kutry cumują na samej plaży, a żeby przyjrzeć się pracy rybaków warto odwiedzić to miejsce. Kolorowe łódki, to jedynie przedsmak, gdyż jest to dla nas świetna okazja, aby spróbować najświeższej ryby w okolicy. Bałtycka ryba kilka godzin po połowie, to prawdziwy przysmak każdych wakacji. Dla odważnych, jest też możliwość wybrania się na połów jednym z kutrów. W ten sposób spróbujemy swoich sił w nadmorskiej tradycji, która w Chłopach odgrywa duże znaczenie. Cała osada bowiem zachowała oryginalny charakter XIX wiecznej wioski. Tu również można zobaczyć zabudowę z tego okresu. Warto w tym miejscu podkreślić, że Chłopy w całości zostały wpisane na listę zabytków. Szczególnie widoczne są one przy ulicy Kapitańskiej, gdzie stoją XIX wieczne chałupy szachulcowe. Niektóre służą dziś jako hostele, w których wynająć można kwaterę.
Małe nadmorskie miejscowości takie jak Chłopy nieraz potrafią być bardziej atrakcyjne niż duże bałtyckie kurorty takie jak Świnoujście czy Międzyzdroje (sprawdź).

Noclegi w Chłopach to wyjątkowa okazja do spróbowania życia sprzed lat. Takiej możliwości nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Dodatkowo, oferują całą gamę atrakcji dla dzieci oraz możliwości zwiedzania okolicy. Wszystko utrzymane w spokojnym klimacie nadmorskiej wsi. Chłopy to miejsce gdzie czas się zatrzymał, toteż wybierając się tu na wakacje, mamy szansę odciąć się od codzienności i prawdziwie wypocząć. Nie spotkamy tu tłumów turystów, a każdy aspekt podróży, utrzymany będzie w tym jedynym, niepowtarzalnym wydźwięku.

5 myśli na temat “Chłopy – tam gdzie czas się zatrzymał

  1. To prawda, czas się zatrzymał w miejscowości Chłopy i to jedno z wspanialszych miejsc nad Bałtykiem, gdzie warto się wybrać na urlop

  2. Kolejne super miejsce nad Bałtykiem, które opisujecie, sam już nie wiem gdzie pojechać najpierw. Czekam na następne wpisy.

  3. Byłem w Chłopach z całą rodziną i wszyscy wspaniale się bawiliśmy dlatego polecam noclegi Chłopy, każdemu kto szuka przyjemnej miejscówki nad Bałtykiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>